A gyógytorna működése (házi vagy rendelői gyógytorna) A gyógytorna mozgásszervi elváltozások célzott kezelési módja, pótolni…
Tartalomjegyzék
Gyógytorna otthon – mikor hatásos?
Gyógytorna Ön otthonában a mozgásszervi megbetegedések megelőzésén és kezelésén túl rehabilitáció esetén is sokat segít az állapot javításában. Orvosi beavatkozás szükségessége esetén gyógytornász tud segíteni az operációra történő felkészülésben is.
A gyógytorna olyan konzervatív kezelési mód mozgásszervi panaszok esetén, amit pótolni semmilyen kezeléssel nem lehet. Speciális mozgásterápia, amely a megbetegedett testrész működésének helyreállítására törekszik. Egészségmegőrző, megelőző és gyógyító hatású az egész szervezetre, ezt célozzák a gyógytornász által összeállított gyakorlatok.
A gyógytorna az egyik legősibb terápiás ág. Konzervatív módszer, mely mozgásszervi-, belgyógyászati-, neurológiai-, és egyéb betegségek megelőzését, gyógyítását célozza. Fontos szerepet játszik a műtétek, balesetek és sportsérülések utáni rehabilitációs időszakban.
Otthoni gyógytorna esetei
- Műtétre történő felkészítés esetén
- Sportsérülések kezelésére. A két leggyakoribb sportsérülés a bokaszalag szakadás és a térdízületi keresztszalag szakadás. A gyógytorna erősíti az izmokat, biztosítva az ízületek stabilitását.
- Műtétek, balesetek után a gyorsabb regenerálódás érdekében (pl. csonttörés, ízületi és szalagszakadás, ízületi elváltozások, protézis műtétek stb.). Cél a műtéten átesett beteg személyre szabott kezelése, melynek során visszaállítjuk a műtéttel érintett terület funkcióit.
- Kórházi rehabilitáció befejezését követően
- Egyéb, gyógytornával kezelhető betegségek esetén
Hogyan zajlik a gyógytorna kezelés?
A beteg állapota alapján a gyógytornász aktív vagy passzív kezelést javasolhat, illetve a beteg állapotának függvényében választhat. Az aktív gyógytorna során a gyógytornász diktálással irányítja a beteget, aki egyedül végzi a gyakorlatokat, így aktív izommunkával dolgozik. A gyakorlatokat lehet segédeszköz nélkül vagy azzal végezni (pl. labda, súlyzó, gumiszalag). A passzív gyakorlatok az ízületi zsugorodások megelőzésére, kezelésére irányulnak, ezekben a gyógytornász is aktívan részt vesz és segíti a beteget a mozdulatok kivitelezésében.
Milyen jelentősége van a műtét utáni gyógytornának?
- vérkeringés javítása, normalizálása
- izmok fokozatos visszaerősítés
- mozgástartomány növelése
- fiziológiai mozgás visszaépítése
- szükség szerinti segédeszköz használat megtanítása
Milyen területen vállalunk házi gyógytornát?
- Házi gyógytorna keretében Budapest közigazgatási területén belül
- Házi gyógytorna keretében Budapest agglomerációjába tartozó településeken: Budaőrs, Törökbálint, Diósd, Érd, Dunakeszi, Pomáz, Szentendre, Üröm, Budakalász
- Házi gyógytorna keretében vidéki városokban (helyszínekről itt is tájékozódhat): Debrecen, Szeged, Gárdony
- Rendelői gyógytorna (Arthuman Központ, 1122 Budapest, Alkotás út 15.)
- Bármely helyszínen történő szolgáltatás igénybe vétele szabad kapacitás függvénye
Hogyan működik a rendelői gyógytorna és hol lehet igénybe venni?
Abban az esetben, ha a beteg járóképes, választhatja a rendelői gyógytornát és a házi gyógytornát is. Otthoni keretek között hatékony a műtét előtti, utáni és egyéb célú rehabilitációs, állapotfenntartó, erősítő, tartásjavító torna.
Szaketerápiás és / vagy eszköz igény esetén (pl. Schroth, McKenzie, Dorn terápia stb.) szakemberek, eszközök rendelőnkben állnak rendelkezésre.
Helyszín: Arthuman Központ, 1122 Budapest, Alkotás út 15.
Időpont foglalás: https://arthuman.vibrohome.hu/
Tel: 06-30-190-7315
Árak és finanszírozás
Házi gyógytorna árakat erre a linkre kattintva tudja megtekinteni, a rendelői gyógytorna árakat pedig itt találja. SZÉP kártyával szabadidős keretösszegből fizethető a szolgáltatás, illetve önkéntes egészségpénztárnál is elszámolható szolgáltatásunk számlája.
Cégünknél OEP finanszírozott gyógytorna nem igényelhető.
Jelentkezés házi gyógytornára
Tel: 06-30-190-7315
Email: arthuman@arthuman.hu